Ohlasy čtenářů na knihu

Dobrý den pane Kříž, před třemi týdny jsem dočetl Vaši krásnou a hřejivou knížku TAJEMSTVÍ A SÍLA SLOVA.
Rád bych Vám poděkoval, že jste tuto knihu napsal a vydal, neboť takových krásných a hřejivých, v lehkosti srozumitelných napsaných knih je málo.Po přečtení úvodních stránek se v mém nitru otevřel velmi hřejivý a šťastný pocit, pochopil jsem, že se mi do života dostala další "velmi silná" kniha. Po přečtení celé knihy se hřejivý pocit prohloubil ještě více a uvědomil jsem si, že tato kniha může ovlivnit celou naší společnost v lepší současnost a  budoucnost našeho bytí.
Tato kniha by byla vhodná jako povinná četba nejenom na školách, ale také ve všech rodinách. Obzvláště v politické scéně. Ať lidé pochopí, jak je život a bytí lehké a krásné, obzvláště síla slov a jejich používání. Přijímat s pokorou vše, takové, jaké je. Vše spolu souvisí, velká symbioza. Jen se otevřít a vnímat to srdcem. Každý člověk by měl začít přemýšlet ze sebe ven, dosti už bylo egocentrismu. Určitě tyto pocity cítíte také, takže se více rozepisovat nemusím :-).
Světlo, síla, srdce, láska, pokora, jednota, mír, ctnosti, přímost, poctivost, skromnost, otevřenost, ............
Pevně věřím, že nás taková budoucnost čeká. I když to tak zatím nevypadá. Staré končí, nové začíná. VELMI DĚKUJI, otevřel jste další brány poznání.
S uctivým pozdravem Petr Čuba

 

Jsem moc rád, že má ve Vás pan Pavel Eisner tak zdatného následovníka, protože málokdo si dnes uvědomuje, jak moc nás ovlivňují vyřčená slova... Tím spíše mne mrzí, že lidé umění rétoriky zapomínají, neumějí se "vymáčknout" - a pokud, tak to nebývají slova povzbuzení a potěchy, ale spíše odsuzování a zraňování. Naštěstí není tomu tak vždy a všude a k tomu, aby to bylo ještě lepší, slouží i Vaše kniha. Díky za ni!
Libor Václavík

 

Dobrý deň pán Křiž. Dostal som darom Vašu knihu a bol som požiadaný o vyslovenie názoru po jej prečítaní, tak to rád urobím. V prvom rade Vám chcem poďakovať za prácu , ktorú ste odviedli a vo vlastnom mene zaželať veľa podobne vkusných a hlboko vypovedajúcich počinov. Naozaj ma Vaša kniha donútila hlbšie sa zamyslieť nad používaním slov. Už dávnejšie je jasné, že sila slova od počiatku bola prejavená no v dnešnej dobe sa tomu neprikladá význam a stráca sa v záplave iných vnemov. 

Podarilo sa Vám veľmi múdro spojiť slová a ich podstatu s vnímaním sveta a pocitov človeka. Verím, že tak ako mne pomohlo Vaše dielo ukázať na dôležitosť vyjadrovania a následného prežívania bude dopriate rovnakým dielom každému čitateľovi. Nemohol som si nevšimnúť krásneho spojenia významu slov v českom jazyku a vlastnej interpretácie ich významu v každej úrovni spolu s príkladom v praxi. 
Jediným zapochybovaním o ,,pravdivosti,, tejto v podstate odpozorovanej teórie bola v mojom ponímaní paralela medzi iným jazykom ako je jazyk český, napríklad slovenčina. Je to veľmi príbuzný jazyk a tak pocitovo aj fyzicky veľká väčšina dávala rovnaký zmysel. Zaujímavým by bolo rozobrať iný jazyk a hľadať správnu interpretáciu. Zrejme pre rôznosť slov by to asi nemalo to isté vysvetlenie. 
Vaše dielo bolo príjemným obohatením mojich doterajších skúseností a vedomostí. Verím, že tak ako mne istým spôsobom otvorilo oči bude mať podobný vplyv na Vašich čitateľov. 
Ďakujem. S pozdravom a úctou 
M. Blažek, Bratislava


Dobrý den přeji,
kniha dorazila v pořádku. Děkuji, je skutečně nádherná. Trošku mě šokovalo, že je brožovaná, což byla nakonec výhoda pro lepší pohodlí čtení.Možná by bylo dobře na tento fakt upozornit předem. Jste skutečně pokračovatel brusičského odkazu Jana Amose.
S pozdravem fanda a snad i pomocník
E. Konečný z Plzně

Vážený pane Kříži,
jsem moc rád, že má ve Vás pan Pavel Eisner tak zdatného následovníka, protože málokdo si dnes uvědomuje, jak moc nás ovlivňují vyřčená slova… Tím spíše mne mrzí, že lidé umění rétoriky zapomínají, neumějí se "vymáčknout" - a pokud, tak to nebývají slova povzbuzení a potěchy, ale spíše odsuzování a zraňování. Naštěstí není tomu tak vždy a všude a k tomu, aby to bylo ještě lepší, slouží i Vaše kniha. Díky za ni!
L. Václavík


Dobrý den,
Knihu jsem četla pomalu, abych stačila vstřebat vše tak, aby se vše ve mně otisklo… Vzrůstalo ve mně nadšení každou další stránkou. Lepší knihu jsem nečetla, je v ní Pravda, Vlastenectví, Láska, Pokora… Dýchá energií, tou nejčistší, a nabuzuje k tomu, aby ti, kteří ji čtou, si uvědomovali znovu a znovu základní hodnoty života. Všechny jste je krásně připomněl a popsal…
A přesto, že lidé vyslovují různá slova a různě je uchopují, tak přes slova ve Vaší knize se lidé naučí vnímat své nitro, své vnitřní pocity a vnímáním uvnitř se pak sjednotí…, nebo se jen prostě rozpomenou…
Děkuji za Vaši knihu a budu se těšit na další její pokračování. Mějte krásný každý den :-).
L. Kutilová